Sharepoint Online Modern Sayfaya JavaScript Nasıl Eklenir?

Sharepoint Online için bir sayfa oluşturmak istediğinizde bunun modern ve classic olmak üzere iki farklı modeli olduğunu göreceksiniz. Modern daha çok wordpress tarzı sürükle bırak mantığı ile sayfalar oluşturabileceğimiz bir panel sağlıyor. Ancak bu panelde de html + javascript gibi kodlar eklenmiyor. Bu sebeple bu yazı içeriğinde “sharepoint online modern sayfaya javascript nasıl eklenir” sorusunu…

Read More

Sharepoint SPFx Webpart Oluşturma – React

webpart-sharepoint-react

SPFx (SharePoint Framework), Microsoft tarafından geliştirilen ve SharePoint’te özelleştirme ve uygulama geliştirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir çerçevedir. Bu çerçeve web parçacıkları (web parts), sayfa uzantıları (page extensions) ve Microsoft Teams uygulamaları oluşturmak için kullanılabilir. Şimdi sharepoint SPFX webpart oluşturma aşamalarına geçelim.

Asp.Net Yüklenen Pdf Dosyasını Sayfalara Ayırma

pdf-aspnet-duzenleme

Bir pdf dosyasını sayfalara ayırma işimiz var. Ancak bu bölme işlemi sayfanın içerisindeki verilere göre olacak. Yani 30 kişilik bir sınıfta her bir öğrencinin bir sayfada verilerinin olduğunu ve öğrencilerin kimlik numaraları ile bu sayfaların oluşturulduğunu düşünelim. Her bir sayfayı ayırıp dosya isimlerini de öğrencilerin kimlik numaraları yapabilir miyiz?

PowerApps ve Sharepoint Uygulamasında Sürekli Çıkan İzin Pencereleri

sharepoint-permission-bypass

Yapmış olduğumuz bir sharepoint form uygulamasında Office365User, Sharepoint gibi bağlantılar kullandık. Ancak son kullanıcıların bu formu açmaya çalıştığında sürekli bir izin pop-up ile karşı karşıya kaldığını fark ettik. Açılan pop-up kullanıcıdan Office365User ve Sharepoint izni istiyor ancak kullanıcı izin verse dahi her sayfa yenilendiğinde kullanıcıdan tekrar tekrar izin isteniyor.

Power Automate Desktop Nedir? Otomasyonun Gücü

rpa-nedir

Teknolojik ilerlemelerle birlikte, iş süreçlerini otomatikleştirmek ve verimliliği artırmak için birçok yeni araç ortaya çıktı. Bu araçlardan biri de “Power Automate Desktop”. Peki, Power Automate Desktop nedir ve nasıl kullanılır? Bu blog yazısında, Power Automate Desktop’un ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve neden iş süreçlerinizi otomatikleştirmek için mükemmel bir çözüm olduğunu keşfedeceksiniz.

tr_TRTurkish